Kanye mówi, że chce kandydować na prezydenta, Bitcoin Fan Elon Musk Koniec z nim.

Amerykański raper, piosenkarz, autor tekstów, producent płyt, kompozytor, przedsiębiorca i projektant mody Kanye West obchodził 4 lipca, Dzień Niepodległości USA, ogłaszając swój zamiar kandydowania na prezydenta USA w 2020 roku.

Jak więc Kanye wystartował w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku, które zaplanowano na 3 listopada 2020 roku?

Cóż, późnym popołudniem w sobotę (drużyna z Kalifornii), Kanye wysłał następujący tweet:

Musimy teraz zrealizować obietnicę Ameryki ufając Bogu, jednocząc naszą wizję i budując naszą przyszłość. Startuję na prezydenta Stanów Zjednoczonych 🇺🇸! #2020WIZJA

Minuty później, przyszedł to poparcie od Tesli i SpaceX CEO Elon Musk, który często wyrażał swoje zainteresowanie kryptokurrency w ogóle, a Bitcoin w szczególności:

Masz moje pełne poparcie!

Nie chcąc być pominiętą w rozmowie, kilka godzin, amerykańska osobowość medialna, bizneswoman, towarzyska, modelka, muzyk i aktorka Paris Hilton dała jasno do zrozumienia, że nie będzie miała nic przeciwko temu, by zostać prezydentem USA:

Jak donosi FOX News niedawno, nie po raz pierwszy Kanye wyraził zamiar zostania prezydentem USA.

Najwyraźniej już w listopadzie 2019 roku, na piątym dorocznym Fast Company Innovation Festival w Nowym Jorku, powiedział, że planuje kandydować na prezydenta USA w 2024 roku:

„Kiedy będę kandydował na prezydenta w 2024 roku, na pewno… Z czego się wszyscy śmieją? Kiedy startuję w wyborach prezydenckich w 2024 roku, stworzylibyśmy tyle miejsc pracy, że w rzeczywistości będę chodził…

„Mówię tylko, że kiedy czytacie nagłówki, „Kanye jest szalony“, to i tamto, to i tamto, to tak, jakby co trzeci Afroamerykanin był w więzieniu, a wszystkie gwiazdy były w więzieniu również dlatego, że nie mogą nic powiedzieć! Oni nie mają zdania! Są tacy przestraszeni!“

Zgodnie z konstytucją USA, tutaj są wymagania dla kandydatów na prezydenta:

  • być urodzonym w USA citiizenem.
  • mieć co najmniej 35 lat
  • być rezydentem amerykańskim przez co najmniej 14 lat
  • Ponieważ Kanye spełnia wszystkie te wymagania, może zgłosić swoją kandydaturę na prezydenta. Po zebraniu lub wydaniu ponad $5,000 na swoją kampanię, musi zarejestrować się w Federalnej Komisji Wyborczej.

W maju 2018 roku Kanye rozmawiał o Bitcoinie podczas wywiadu z amerykańskim prezenterem radiowym „Charlamagne tha God“.

Powiedział:

„Kiedy działasz w miłości, jesteś jak kropla wody i masz ocean jako swoją armię. Kiedy działasz w strachu, to tylko ty i twoje pieniądze.

„Teraz możesz wziąć swoje pieniądze i włożyć je do Bitcoina, włożyć je do formy kredytu, włożyć do gotówki… a potem stanąć do oceanu i kto wygra?

„Zdecydowanie mamy do czynienia z rasizmem, ale ja chcę forsować przyszłe koncepcje, wiesz.

„Teraz daję ci dwa strumienie świadomości w jednym. Chcę porozmawiać o mojej żonie. Chcę też porozmawiać o Harriet Tubman na dwudziestodolarowym banknocie… W tym momencie chciałem użyć Bitcoin’a.“