5 rzeczy do obejrzenia w tym tygodniu w Bitcoin, gdy chciwość i dźwignia zostaną „ wypłukane “

Bitcoin rozpoczyna nowy tydzień powyżej 50 000 $ po stosunkowo nudnym weekendzie.

Bitcoin ( BTC ) trzyma byki i niedźwiedzie w domysłach, otwierając nową cotygodniową świecę na zielono, oddalając się od 50000 $.

Po spokojnym, ale mało inspirującym weekendzie, BTC / USD zaczęło się w poniedziałek, odzyskując 53 000 $ po raz pierwszy od 22 kwietnia. Co może nas czekać?

Cointelegraph przygląda się pięciu czynnikom, które mogą kształtować akcję cenową BTC w nadchodzących dniach.

Zapasy stabilne, ale dolary spadają

W tym tygodniu akcje znów są fajne, ponieważ obraz makro przedstawia znajomą mieszankę nadziei i nieszczęścia napędzanych przez koronawirusa.

Podczas gdy rynki azjatyckie miały ogólnie spokojny dzień, problemy z wirusami w Indiach i kłopoty finansowe Turcji były powodem do niepokoju.

Osobno, kiedy Stany Zjednoczone wyślą turystów do Unii Europejskiej tego lata, nowe zachęty ekonomiczne dla handlowców zaczynają nabierać kształtu.

Jednak bez ogólnego kierunku, bodziec dla Bitcoina do śledzenia narracji makro jest ledwo istnieje – a ruchy cen tego dnia już to potwierdzają.

„What does the Future HODL?” Tesla i SpaceX „Technoking” Elon Musk podsumował w sobotę w tweecie, który będzie przejmujący dla wielu uczestników rynku. Tesla, jeden z znanych inwestorów BTC, ma zgłosić zyski po zamknięciu Wall Street.

Jeśli chodzi o dolara, szansa dla Bitcoina jest bardziej wypaczona na plus – indeks dolara amerykańskiego (DXY) kontynuuje spadki po zamknięciu poniżej 91 w piątek. Jak często informuje Cointelegraph , indeks, szczególnie w ciągu ostatniego roku, ma tendencję do ujemnej korelacji z BTC / USD.

BTC odzyskuje markę 53000 USD

Akcja cenowa Bitcoin już teraz oferuje niespodzianki iw przeciwieństwie do zeszłego tygodnia, to niedźwiedzie są zaskakujące.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i Tradingview pokazują, że cena BTC / USD wzrosła do 53 000 USD po raz pierwszy od czasu utraty tego samego poziomu w zeszłym tygodniu.

Sam poziom jest znaczący, równy kapitalizacji rynkowej Bitcoin w wysokości 1 biliona dolarów, a tym samym wcześniej tworzył linię na piasku, którą zdaniem analityków utrzymałaby.

W rzeczywistości było to 46 000 dolarów, które zapewniły podłogę, ale jak dotąd nie ma mocnego przekonania, że ​​ostatni spadek cen minął. Świadczą o tym pozycje handlowe, jak ruch do 53 000 $ zlikwidowanych krótkich pozycji w wysokości 150 mln $ w ciągu godziny.

„Wygląda na to, że ta tymczasowa wyprzedaż może dobiegać końca” – podejrzewał gospodarz podcastu Preston Pysh późno w niedzielę.

Skala spadku była dla niektórych inwestorów szokiem, mimo że do sieci wkraczały hordy nowych nabywców. Wskaźniki dotyczące łańcucha jako całość pozostały na zielono, co dodatkowo wzmacnia teorię, że obecne okoliczności są tymczasowym załamaniem podczas utrzymującej się skądinąd hossy.

„Rynek jest bardzo emocjonalny ponad 2% + / – wahania przy zamknięciu”, powiedział Filbfilb, współzałożyciel pakietu transakcyjnego Decentrader, w zeszłym tygodniu w rozmowie z subskrybentami Telegrama.